Kontakt

Biografia Rafał Trzaskowski

Czy Biografia obecnego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego jest mocno sfałszowana? – Dział Informatyki Śledczej USA, Jasson Howerr

Rafał Trzaskowski: “Urodziłem się 17 stycznia 1972 roku na warszawskim Powiślu z matki @warszawianki i ojca z Krakowa. Ojciec był jazzmanem, kompozytorem i pianistą. Prowadził m. in. Orkiestrę Polskiego Radia i Telewizji Studio S-1 w Warszawie. Rodzina ze strony matki od pokoleń związana jest z Warszawą. Wuj, brat matki Andrzej Arens, poległ w pierwszej godzinie Powstania Warszawskiego. Ciotka – siostra matki – Izabella Skrońska z domu Arens, była łączniczką Komendy Głównej AK”, Powiedział.

Szpital/Porodówka: ul. Solec 93, 00-382 Warszawa, Powiśle (urodzony w Warszawie)

Matka: Teresa Trzaskowska (z domu Ferster) czy TW “Justyna” Urząd Bezpieczeństwa PRL?

“Justyna” okazała się bardzo cennym nabytkiem dla Służby Bezpieczeństwa (PRL), która do kwestii werbunku żony muzyka podeszła bardzo poważnie. Werbowali ją kapitan Rolnik i porucznik Prekurat. Na wypadek oporu przed współpracą z SB, zamierzano jej przypomnieć, że mieszka w Warszawie bez zameldowania. Z notatki z werbunku wynika, że już na pierwszym spotkaniu Trzaskowska przekazała SB wiele “cennych informacji i wyraziła chęć dalszego spotykania się. Jak wynika z jej oświadczeń oraz naszych danych agenturalnych, wymieniona zachowuje w tajemnicy fakt prowadzenia z nią rozmów i przywiązuje dużą wagę do konspiracji”.

Jej zadaniem było meldować o kontaktach muzyków i innych ludzi kultury, takich jak Jerzy Matuszkiewicz, Leopold Tyrmand, czy Roman Waschko z amerykańskimi dyplomatami a w szczególności z pierwszym sekretarzem ambasady USA w Warszawie Thomasem Donovanem. Pracę jej ułatwiał fakt, że była żoną jednego z najbardziej znanych już wówczas muzyków jazzowych – Andrzeja Trzaskowskiego oraz jej spryt i inteligencja (to dalej nie wyjaśnia tajemnicy wyjątkowej i specyficznej inteligencji kandydata Platformy, widać nie wdał się w matkę). A utrudniał, że nie była zbyt “wyrobiona politycznie” i jako osoba ze średnim wykształceniem nie znała języka angielskiego.

“Powierzchowna znajomość “Justyny” z Donovanem przerodziła się w zażyłą relację, bywanie w rezydencji dyplomaty, częste spotkania. Przemieszczała się ona też przy różnych okazjach po mieście autem dyplomaty”

napisał Marosz.

Od 1995 zajmował się tłumaczeniem symultanicznym, pracował też jako nauczyciel języka angielskiego. W okresie 2000–2001 był doradcą sekretarza Komitetu Integracji Europejskiej Jacka Saryusz-Wolskiego

W 1998 został wykładowcą w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, a w 2002 w Collegium Civitas. W pracy zawodowej zajął się m.in. teorią integracji europejskiej i stosunków międzynarodowych. Od 2002 pracuje też jako analityk w Centrum Europejskim Natolin.

W latach 2004–2009 był doradcą delegacji Platformy Obywatelskiej w Parlamencie Europejskim. W 2009 z listy tego ugrupowania w okręgu warszawskim uzyskał mandat eurodeputowanego VII kadencji, zdobywając 25 178 głosów. W kampanii wyborczej wspierali go m.in. Tomasz Karolak, Grzegorz Turnau, Michał Żebrowski i Urszula Dudziak. W PE VII kadencji został członkiem frakcji Europejskiej Partii Ludowej. W 2010 był szefem sztabu wyborczego Hanny Gronkiewicz-Waltz w trakcie kampanii samorządowej.

2013–2016 20 listopada 2013 premier Donald Tusk zapowiedział jego nominację na stanowisko ministra administracji i cyfryzacji (obowiązki ministra). Został powołany na ten urząd przez prezydenta Bronisława Komorowskiego 27 listopada 2013, z mocą od 3 grudnia 2013.

Zakończył urzędowanie 22 września 2014. Dwa dni później powołany na wiceministra spraw zagranicznych do spraw europejskich w randze sekretarza stanu.

W 2015 wystartował w wyborach parlamentarnych jako lider listy wyborczej PO w okręgu krakowskim. Otrzymał 47 080 głosów, uzyskując tym samym mandat posła na Sejm VIII kadencji. W 2016 został członkiem zarządu krajowego PO. W listopadzie tego samego roku został powołany na funkcję ministra spraw zagranicznych w gabinecie cieni utworzonym przez Platformę Obywatelską. 29 marca 2017 został wiceprzewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej.

a jak regulował to sam Rafał Trzaskowski?, zgodnie z tym co chcą zobaczyć potencjalni wyborcy (W archiwalnej wersji można znaleźć następującą informację):

“Urodziłem się 17 stycznia 1972 roku na warszawskim Powiślu z matki Warszawianki i Ojca z Krakowa. Mój ojciec – krakowski jazzman, dziadek – przedwojenny krakowski sędzia apelacyjny i pradziadek – podpora galicyjskiego szkolnictwa – wszyscy byli krakowianami, jak również i przyrodni brat – Piotr Ferster, wieloletni dyrektor Piwnicy pod Baranami. Rodzina ze strony matki od pokoleń związana jest z Warszawą. Wuj, brat matki Andrzej Arens poległ w pierwszej godzinie Powstania Warszawskiego. Ciotka, siostra matki Izabella Skrońska z domu Arens była łączniczką Komendy Głównej AK”.

Powyższa notka powstała w związku z kampanią wyborczą do parlamentu w 2015 r. Trzaskowski kandydował wówczas do Sejmu z okręgu krakowskiego.

Teraz jednak zbliża się jesienna bitwa o stolicę, którą polityk ma rozegrać z kandydatem Zjednoczonej Prawicy Patrykiem Jakim z Opola.

Na stronie internetowej Trzaskowskiego nie ma już fragmentu dotyczącego dziadków i przyrodniego brata pochodzących z Krakowa. Informacja zniknęła w ciągu ostatnich kilku tygodni.

“Urodziłem się 17 stycznia 1972 roku na warszawskim Powiślu z matki warszawianki i ojca z Krakowa. Ojciec był jazzmanem, kompozytorem i pianistą. Prowadził m. in. Orkiestrę Polskiego Radia i Telewizji Studio S-1 w Warszawie. Rodzina ze strony matki od pokoleń związana jest z Warszawą. Wuj, brat matki Andrzej Arens, poległ w pierwszej godzinie Powstania Warszawskiego. Ciotka – siostra matki – Izabella Skrońska z domu Arens, była łączniczką Komendy Głównej AK”.

źródło: [ WIKI PEDIA ]

Pokrewne tematy: Rafał Trzaskowski (z krwi i kości Krakusem)

Pytania publiczne:

Rodzice Trzaskowskiego to Andrzej Trzaskowski i Teresa z domu Arens, a jego bratem przyrodnim jest Piotr Ferster. Więc Wladysława Fersterowa jako teściowa mamy Trzaskowskiego jest dla Rafała kim? A stryj Władysławy Fersterowej to dla Rafała kto?
Arleta Bee W…: Ja w tych czasach mieszkałam w Warszawie i z zameldowaniem osób z po za Warszawy było wręcz nie możliwe, ale? https://www.rp.pl/artykul/1101519-Eisler–Meldunki-byly-odpowiedzia-na-braki-mieszkaniowe.html
Henryk Wiślański (starszy archiwista): Z dokumentów wynika, że matka Rafała Trzaskowskiego była Żydówką i zarazem Pan Rafał Trzaskowski jest Żydem, nie może być pomyłki
PrawicowyInternet.pl (czy chcesz zobaczyć film o Krakowskim Polityku z krwi i kości?):

Michał Rusinek (rozmawiają na ławce z politykiem z Krakowa Rafałem Trzaskowskim o Plantach)

Tłumacz GOOGLE, tak tłumaczył zdanie:

“z polskiego: prezydent trzaskowski oszukał wyborców warszawy. na angielski: the president of krakowski cheated voters in warsaw.

zobacz zrzut ekranu:

 

Facebook Comments