Kontakt

Prezydent Warszawy obcina pomoc dla niepełnosprawnych

Rafał Trzaskowski i stołeczny ratusz znaleźli pieniądze na projekty ideologiczne, takie jak Tramwaj Różnorodności i hostel LGBT, natomiast na godną opiekę nad osobami niepełnosprawnymi środków nie ma. – Te działania są całkowicie niezrozumiałe – mówi „Codziennej” warszawski radny Tomasz Herbich (PiS).

Według danych zawartych w uchwałach budżetowych, jeszcze w 2018 r. godzinę usług opiekuńczych obejmujących np. pomoc przy zakupach, porządkach i spacerach wyceniano średnio na 20 zł brutto, teraz to 30 zł. Usługi pielęgnacyjne (np. mycie, zmiana pieluch) w zeszłym roku kosztowały średnio 27 zł za godzinę, w tym – 45 zł. Terapeutyczne podrożały średnio z 22 zł do 35 zł za godzinę.

Ponadto stołeczny ratusz dramatycznie zmniejszył liczbę godzin opiekunów osób niepełnosprawnych. Jak widać prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski sukcesywnie spełnia wszystkie postulaty środowisk homoseksualnych. Niestety takiej samej wagi nie przywiązuje do innych potrzeb mieszkańców.

Więcej czytaj w najnowszym numerze „Gazety Polskiej Codziennie”!

Autor: Marlena Nowakowska

źródło: Gazeta Polska Codziennie

Podcast: [źródło: RadioParrot.com] – wypowiedzi prezydenta Warszawy: “Ja mam moralne prawo do tego, aby bronić warszawiaków”

Co mówił wcześniej ‘Oprawca zamordowanych niepełnosprawnych w Warszawie – Pan Trzaskowski?’:

“Trzaskowski obiecuje pomoc niepełnosprawnym. „Wcześniej nie było rezultatów

Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy, obiecuje pracę, darmowy transport dla niepełnosprawnych i „urlopy wytchnieniowe” dla ich opiekunów. – Wiemy, że Trzaskowski blisko współpracował z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Jak się okazuje, ta współpraca dla osób niepełnosprawnych nie przyniosła żadnych, widocznych rezultatów. To 12 straconych lat dla tego środowiska w Warszawie – komentuje deklaracje kandydata na prezydenta stolicy radny PiS Rafał Dorosiński.

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że samorząd pod jego kierownictwem zrobi tyle, ile się da dla niepełnosprawnych i ich opiekunów. – Zależy mi na integracji niepełnosprawnych ze społeczeństwem – podkreśla.

– Chcielibyśmy, aby w najbliższych latach samorząd zatrudnił 500 osób z niepełnosprawnościami – mówił.

Trzaskowski zapewnił też, że będzie rozwijał transport dla niepełnosprawnych w stolicy. Miasto miałoby m. in. wykupić pulę darmowych przejazdów dla tej grupy osób.

Stołeczni radni Prawa i Sprawiedliwości uważają, że polityka wobec niepełnosprawnych, którą od 12 lat prowadzi Hanna Gronkiewicz-Waltz przy współpracy z Rafałem Trzaskowskim, nie przyniosła efektów.

Radny PiS Rafał Dorosiński przypomniał, że środowisko niepełnosprawnych wielokrotnie apelowało do prezydent stolicy, aby powołała pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych.

– Nie wiadomo, z jakich przyczyn taka decyzja pani prezydent nie zapadła. Mamy sytuację, w której niepełnosprawni nie mają osoby, która byłaby desygnowana do zajmowania się sprawami tej określonej grupy mieszkańców Warszawy – zaznaczył Dorosiński.

Wśród innych problemów osób niepełnosprawnych w stolicy, wskazał na „niewystarczający kształt” systemu transportu specjalistycznego. – Niepełnosprawni muszą płacić dużo więcej za ten transport. Poza tym trzeba go z dużym wyprzedzeniem zamawiać, co stawia te osoby w sytuacji dużo gorszej niż pełnosprawnych mieszkańców Warszawy – wskazał.

Radny PiS zwrócił uwagę, że ze sprawozdania budżetu miasta wynika, iż fundusze przeznaczane na pomoc niepełnosprawnym są niewiele większe niż te przeznaczane na bezdomne zwierzęta.

– W naszej opinii to sytuacja skandaliczna, żeby te dwie grupy wydatków plasowały się na podobnym poziomie – podkreślił.

Inna radna Prawa i Sprawiedliwości Ewa Samonek zwróciła uwagę, że podczas sesji Rady Warszawy 5 lipca, radni PiS chcieli wprowadzić do porządku obrad “stanowisko dotyczące usprawnienia transportu osób niepełnosprawnych”. “Nawet wprowadzenie tego rodzaju stanowiska radni PO uniemożliwili. – przypomniała Samonek.

źródło: [

One Commentto Prezydent Warszawy obcina pomoc dla niepełnosprawnych

  1. […] tożsamości. Dyzma załatwia mu stanowisko w jednej z wolskich fabryk. Zaraz po tych wydarzeniach przyjmuje propozycję wyjazdu z hrabiną Koniecpolską do jej majątku, gdzie spotyka jedenaście innych dam. Okazuje […]

Dodaj komentarz

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *