Kontakt

Warszawa dla młodych

Warszawa konkuruje o energię i talent młodych ludzi z największymi metropoliami świata. Dla przyszłości naszego miasta ważne jest, by młodzi warszawiacy tutaj zostawali, tutaj rozpoczynali kariery
i własną działalność gospodarczą, tutaj zakładali rodziny. Uruchomimy nowy program wsparcia: „u-TALENT-owana Warszawa”. Będzie to system zachęt i pomocy skierowany do absolwentów szkół  (techników i liceów, studentów, doktorantów). Warszawa ułatwi zakładanie własnych firm: sfinansuje doradztwo zawodowe, porady prawne i doradztwo w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich.  Uruchomimy miejski konkurs na najciekawsze pomysły dotyczące działalności gospodarczej dla osób do 30. roku życia.
 Będziemy wypłacać roczne stypendia dla doktorantów, których temat pracy przyczyni się do rozwoju Warszawy.

W 2019 roku 50 stypendiów po 3 000 złotych, to 1 800 000 złotych inwestycji w przyszłość Warszawy.
Uruchomimy nowe programy stażowe w miejskich jednostkach samorządowych, instytucjach, urzędach oraz miejskich spółkach.

Wiemy, że dla młodych najważniejszą rzeczą – i często najtrudniejszą – jest znalezienie miejsca, w którym mogą samodzielnie zamieszkać. Na początku kariery zawodowej trudno jest wziąć wystarczająco wysoki kredyt na kupno mieszkania, a jeśli nawet – jest to bardzo duże obciążenie dla młodych rodzin. Z kolei na rynku wynajmu ceny są dziś bardzo wysokie, a popyt przewyższa podaż. I tu widzimy pole do interwencji miasta: naszą rolą jest pomóc młodym w znalezieniu pierwszego samodzielnego mieszkania.
Właśnie dlatego Warszawa będzie budować tanie mieszkania miejskie pod wynajem – co najmniej 1500 rocznie.

Dzięki preferencyjnym cenom, dobrej jakości otoczenia oraz jasnym warunkom najmu stworzymy  Alternatywę dla młodych osób, ponieważ bardzo nam zależy na tym, by młodzi ludzie, dobrze  wykształceni, specjaliści różnych dziedzin chcieli pozostać w Warszawie.

źródło: Program dla Warszawy (Rafała Trzaskowskiego)

Facebook Comments