Kontakt

Program przedwyborczy Rafała Trzaskowskiego – Samochody i Parkingi w Warszawie – za Darmo parkowanie

Nie zapomnimy o kierowcach. Samochody są i będą ważnym elementem komunikacyjnego krwioobiegu miasta. Warszawa ułatwi życie także tym swoim mieszkańcom, którzy chcą bądź muszą na co dzień korzystać z aut. Dokończymy budowę obwodnicy śródmiejskiej na odcinku od ronda Wiatraczna do ronda Żaba.Zniesiemy opłatę za abonament parkingowy na pierwszy samochód w rodzinie dla mieszkańców Warszawy

– osób płacących w Warszawie podatki

Zbudujemy bezkolizyjne skrzyżowania w ciągu Dolinki Służewieckiej, ułatwiając kierowcom przejazdy do
i z Mokotowa, Ursynowa oraz Wilanowa. Zbudujemy ulicę Nowotrocką, łączącą ulicę Św. Wincentego i ulicę Radzymińską.

Poprawimy połączenia drogowe w Rembertowie i Wesołej: w osi ul. Marsa i al. gen. Chruściela powstanie tunel pod linią kolejową, bezkolizyjne skrzyżowania powstaną też przy skrzyżowaniu ulicy Chełmżyńskiej i ulicy Strażackiej oraz w ciągu ulicy 1. Praskiego Pułku Wojska Polskiego.

Na remonty warszawskich dróg będziemy wydawać co najmniej 250 milionów złotych rocznie.
Do 2023 roku utwardzimy wszystkie ulice i drogi gruntowe w granicach miasta. Będziemy na ten cel przeznaczać 35 milionów złotych rocznie. Poprawimy infrastrukturę dla pieszych, zwłaszcza w centrum miasta. Transformację przejdą ulice Jasna,
Szpitalna, Zgoda i Bracka. W Śródmieściu powstaną ulice o spowolnionym ruchu, gdzie piesi koegzystują z samochodami i rowerami.

Zbudujemy więcej parkingów podziemnych. Te inwestycje zostaną zrealizowane przez powołaną do tego celu spółkę miejską. Uzyskaną dzięki parkingom podziemnym przestrzeń uliczną oddamy zieleni i małej architekturze miejskiej. Taką metamorfozę przejdą między innymi place Konstytucji, Bankowy i Teatralny.

Stworzymy aplikację na telefony – system naprowadzania na wolne miejsca parkingowe, obejmującą centrum miasta oraz parkingi P+R.

Jesteśmy przekonani, że w Warszawie pilnie trzeba dokończyć most Południowy i zbudować kładkę dla pieszych łączącą Stare Miasto i Pragę. Most łączący Bródno z Żoliborzem powinien być planowany jako przeprawa tramwajowa i rowerowo-piesza.

W ciągu pięciu lat rozbudujemy sieć tras rowerowych w Warszawie.

Priorytetem będzie budowa fragmentów ścieżek rowerowych łączących istniejące trasy w jedną, spójną sieć, zwłaszcza w centrum miasta. Docelowo Warszawa powinna mieć 800 km dróg rowerowych, czyli
dwa razy tyle, ile ma Kopenhaga. Zwiększymy liczbę parkingów rowerowych.
Zbudujemy most pieszo-rowerowy łączący ulicę Karową z ulicą Okrzei, rozpoczniemy przygotowania do budowy podobnej przeprawy na wysokości ulicy Boleść i ulicy Ratuszowej. Przy moście Poniatowskiego zbudujemy kładkę dla rowerzystów.

Będziemy rozwijać system Veturilo, tworząc nowe stacje. Wprowadzimy system dotacji dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych na budowę miejsc do przetrzymywania rowerów mieszkańców osiedli.

źródło: Program dla Warszawy (Rafała Trzaskowskiego)

Facebook Comments