Kontakt

*Prostak w prosty sposób oszukał warszawiaków, Trzaskowski…

„Trzaskowski kpi z własnego programu. Na 59 obietnic nie dotrzymał 55”

Politycy zarzucają prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu niedotrzymanie niemal wszystkich obietnic wyborczych. Trzaskowski „robi sobie kpiny” z własnego programu – stwierdził podczas konferencji prasowej w Sejmie europoseł PiS i były kandydat na prezydenta stolicy Patryk Jaki.

Rok temu polityk PO objął urząd włodarza stolicy. W ocenie Jakiego, bilans tych 12 miesięcy jest dla prezydenta Warszawy druzgocący.

– Na 59 obietnic, które są policzalne, Rafał Trzaskowski nie dotrzymał 55. Właśnie zaktualizowaliśmy stronę trzaskowskiwatch.com. Każdy z państwa będzie mógł zobaczyć źródło tych obietnic, dokładne cytaty, którymi posługiwał się Rafał Trzaskowski podczas kampanii prezydenckiej, i zobaczy, że nikt do tej pory nie robił sobie takich żartów z własnego programu jak Rafał Trzaskowski. Dalej nie ma wizji zarządzania miastem, a zamiast tego mamy dziwaczne projekty jak strefa palet, jak wydawanie pieniędzy na programy, takie jak LGBT+ – mówił Jaki.

Europoseł PiS zarzucił Trzaskowskiemu między innymi brak likwidacji tak zwanych kopciuchów, brak zapewnienia darmowych żłobków, odejście od obietnicy budowy obwodnicy śródmiejskiej, rezygnację z budowy czwartej i piątej linii metra, a także problemy z wypłatą 500 Plus.

Poseł PiS i do niedawna warszawski radny Sebastian Kaleta wspomniał z kolei o „kryzysie śmieciowym” w stolicy i niejasnych odpowiedziach ratusza na interpelacje ws. systemu gospodarowania odpadami.

– Oczywiście mówili »nie wiemy«, »nie, nie«. .Dlaczego tak mówili? Bo były wybory do PE, wybory do Sejmu. Przez ponad rok ukrywali dramatyczny stan zarządzania odpadami w Warszawie i dzisiaj emeryci, którzy mieszkają np. w 60-metrowy mieszkaniu będą musieli płacić horrendalne pieniądze, ażeby zaspokoić budżet na gospodarkę odpadami. Przez wiele lat ta sfera była zaniedbana – mówił Kaleta.

Polityk ocenił też, że władze Warszawy nie radzą sobie z obietnicami, mimo zwiększonego budżetu miasta. Jak zaznaczył, w okresie rządów PiS Warszawa zyskała dodatkowe 4 miliardy złotych w miejskiej kasie.

Kilka dni temu Trzaskowski ocenił, że budżet na 2020 rok będzie „bardzo trudny”. Zarzucił władzom centralnym, że obciążają samorządy częścią kosztów reform. W tym kontekście wymienił reformę edukacji i zmiany w segregacji odpadów. Zapowiedział też podwyżki niektórych opłat, w tym za odbiór odpadów.

źródło: IAR

Facebook Comments

Comments are Closed