Kontakt

Greenpeace ? – Vistula, help me

Prezydent miasta stołecznego Warszawa pan Rafał Trzaskowski, mam to wszystko ‘gdzieś’, morze Bałtyk jest dużym akwenem i przyjmie to co się rozlało w stolicy (jak zawsze nieporadny, prosty człowiek – dyzma.eu)

The Mayor of the Capital City of Warsaw, mr. #Rafał Trzaskowski, I have it all ‘somewhere’, the Baltic Sea is a large body of water and will accept what has spilled in the capital (as always a clumsy, simple man – dyzma.eu)

A gówno ! Chodźmy stąd bo mnie szlag trafi!Dyzma

Komentarze:
“#Suski o awarii w “Czajce”: To mi przypomina sytuację katastrofy w Czarnobylu”
Minister przyznał też, że “zdarza się, że rury pękają”. – Ale jeśli nie ma reakcji, jeśli ukrywa się ten fakt, jeśli odmawia się pomocy, którą rząd chce i oferuje, to to jest bardzo, bardzo zła sprawa. Tymczasem się schowali. Obradował sztab kryzysowy. Myślę, że ten sztab kryzysowy będzie obradował nad tym jak wybrnąć z tej sytuacji, jak przedstawić ludziom, że to jest wina Prawa i Sprawiedliwości – skwitował.” (Updated on: Wrz 1, 2019 @ 10:53)

“#Henryk Kowalczyk skomentował awarię oczyszczalni ścieków Czajka. – To niezwykle groźne zjawisko. Mogło dojść do potężnych szkód środowiskowych – tłumaczy. Jak zaznacza, do katastrofy doszło we wtorek o godz. 5. Uszkodzone miały być już dwa kolektory. Minister środowiska zapewnia, że rząd deklaruje pomoc władzom Warszawy” (Updated on: Wrz 1, 2019 @ 10:55)

“#Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Renata Tomusiak.
“We wtorek rano mieliśmy awarię jednego kolektora przesyłającego ścieki do oczyszczalni ‘Czajka’. Dzień później okazało się, że również drugi kolektor przestaje funkcjonować – powiedziała Tomusiak.
Śledztwo prokuratury
“Od rana trwa wielki kryzys ściekowy” – ocenił na konferencji zorganizowanej w okolicy miejsca wycieku w oczyszczalni “Czajka”, warszawski radny Sebastian Kaleta” (Updated on: Wrz 1, 2019 @ 11:02)

 “#Zdaniem Joachima Brudzińskiego awarię dałoby się usunąć szybciej, jednak na drodze do uporania się z problemem ścieków stoi warszawski ratusz. – Nie Twitter jest tu najważniejszy oraz próba lansowania się na awarii – skomentował wypowiedź byłego szefa MSWiA Rafał Trzaskowski.” (Updated on: Wrz 1, 2019 @ 11:10)

 “#Jesteśmy spóźnieni o kilka dni, bo gdyby wtedy była odpowiednia reakcja (prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego – przyp. red.) i gotowość do współpracy z ministerstwami środowiska, gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej i obrony narodowej to być może ten ponton by już stał i ta alternatywna linia byłaby ciągnięta – mówił w sobotę w Szczecinie Joachim Brudziński.” (Updated on: Wrz 1, 2019 @ 11:13)

 “#Pan Andruszkiewicz: To będzie symbol rządów Trzaskowskiego, wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz skomentował awarię oczyszczalni ścieków “Czajka” w Warszawie, która doprowadziła do zrzutu nieczystości do Wisły. ” I wy chcecie rządzić Polską…?!” – pyta polityk.” (Updated on: Wrz 1, 2019 @ 11:24)

 “#EUROposeł Patryk Jaki przez prawie dob…ę @trzaskowski_ ukrywał wyciek ścieków do Wisły. Warszawie grozi katastrofa ekologiczna, zagrożone mogą być unikalne rezerwaty przyrody. A spółka jest pełna zadowolonych z siebie działaczy PO.” (Updated on: Wrz 1, 2019 @ 11:35)

Martwe szczury na brzegu zanieczyszczonej Wisły [WIDEO] – Updated on: Wrz 5, 2019 @ 08:38

Tuż za miejscem zrzutu ścieków z lewobrzeżnej Warszawy, na brzegu Wisły leżą martwe szczury – informuje portal wPolityce.pl. Rzeczniczka GIOŚ Agnieszka Borowska poinformowała w środę, że w surowych ściekach komunalnych wylewanych do Wisły mogą znajdować się także ścieki z zakładów przemysłowych – powstaje więc zagrożenie skażenia metalami ciężkimi i substancjami ropopochodnymi.

Reporter telewizji wPolsce.pl wybrał się nad Wisłę, w miejsce, które znajduje się poniżej zrzutu ścieków z uszkodzonych kolektorów oczyszczalni „Czajka”. Na nagraniu zarejestrował rzekę zanieczyszczoną ściekami, które od ponad tygodnia – po awarii rurociągu pod rzeką, wpływają do wody.

Stolica pobiera wodę z ujęć znajdujących się powyżej miejsca, gdzie nieczystości trafiają do rzeki. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapewnia, że woda w stolicy jest „bezpieczna i można ją pić”.

Warszawski ratusz poinformował, że przyczyną wycieku najprawdopodobniej był błąd przy montażu rur.

Miejskie służby prowadzą ozonowanie tych ścieków, co ma usuwać większość bakterii. Zdaniem Inspektoratu Ochrony Środowiska może to jednak zaszkodzić niektórym organizmom w rzece.

źródło: [

Facebook Comments

Comments are Closed