Kontakt

Szef ludowców ostro atakuje Trzaskowskiego

Relacje między PSL a PO coraz bardziej napięte. Szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz po ogłoszeniu decyzji o samodzielnym starcie PSL, zdecydował się na otwartą krytykę wywodzącego się z szeregów dawnych koalicjantów Rafała Trzaskowskiego. Stwierdził, że prezydent Warszawy popełnił błędy. W jakiej sprawie?

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w wywiadzie w TVN24 powtórzył swój postulat o budowie dwóch bloków opozycji: centrowego i lewicowego. – Przeprowadziliśmy analizy. (…) Dwa bloki na opozycji to większa skuteczność i szansa, żeby zatrzymać samodzielne rządy jednej partii – powiedział. – Lewicowy, który jest możliwy i potrzebny Polsce. Umiarkowane centrum my budujemy. I naturalnym oczywiście partnerem wydaje się być Platforma, ale ona musi się określić – powiedział.

– To nasi wieloletni koalicjanci, podchodzimy do nich z szacunkiem, do wielkości ich klubu i partii – dodał.
“Podpisanie karty LGBT było błędem”

Odniósł się krytycznie do niektórych lewicowych postulatów, które głosili działacze tej partii. W jego opinii prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski “popełnił błąd” podpisując kartę LGBT.

Stwierdził, że myślenie o jak najszerszej koalicji “przegrało w wyborach europejskich”.

– Powtarzanie tego samego eksperymentu, z tymi samymi składnikami, w ten sam sposób i oczekiwanie innych efektów jest błędem – mówił. – Lista zbyt szeroka odrzuca skrzydła. Wyborca z lewicy, jak zobaczy centrowca z PSL, powie “nie, oni nigdy nie zrealizują naszych postulatów”, z drugiej strony nasz wyborca, jak zobaczy kogoś, kto jeszcze przed chwilą mówił o liberalizacji aborcji i mówi, że będzie to jeden z najważniejszych postulatów w Sejmie, to zostanie w domu
– podkreślił lider PSL.

Kosiniak-Kamysz przekazał też, że “naturalny deadline” (termin), jeśli chodzi o przedwyborcze koalicje, to “ten tydzień”. – To nie jest mój deadline, to naturalny deadline nas wszystkich. O tym też mówią przedstawiciele Platformy – mówił.
“Przykro mi, że Trzaskowski musiał iść w tym marszu”

Z kolei w poniedziałkowym wywiadzie dla Polsat News szef ludowców odniósł się do udziału prezydenta Warszawy w Paradzie Równości. – Ubieranie sobie durszlaka na głowę i profanowanie jednej z najważniejszych modlitw dla katolików, jest nie do przyjęcia, jest obleśne i się na coś takiego nie zgadzam – mówił w “Wydarzeniach i Opiniach” Kosiniak-Kamysz.

– Przykro mi, że Rafał Trzaskowski musiał iść w tym marszu – ocenił Władysław Kosiniak-Kamysz. – Popełnił błąd, będąc na Paradzie Równości – dodał.

źródło: TVN24, Polsat News, PAP)

Facebook Comments
Comments are Closed