Kontakt

Wawelskie smoki wypijają warszawską Wisłę – Co na to Trzaskowski?

Wisła w Warszawie sięga 42 cm. Nie kursuje Pliszka.

Warszawa wstrzymała kursy promu Pliszka. To w związku z niskim poziomem wody w Wiśle. Wodowskaz na warszawskich bulwarach pokazuje 42 centymetry. Rekord odnotowano w 2015 roku – było to 26 cm.

Warszawa, 13.07.2019. Niski stan wody w Wiśle, 13 bm. w Warszawie. Na wysokosci mostu Œl¹sko-D¹browskiego Wis³a ma tylko 44 cm. Rekorowo niski poziom rzeki odnotowano w 2015 roku, by³o to 26 cm. (kf) PAP/Leszek Szymañski

Wody jest tak mało, że musieliśmy zawiesić kursowanie promu Pliszka łączącego most Poniatowskiego ze Stadionem Narodowym – mówi Magdalena Potocka z Zarządu Transportu Miejskiego.

Nie jest możliwe uruchomienie promu. Nie znamy też terminu powrotu kursów. Wszystko jest uzależnione od poziomu wody. Zachęcamy oczywiście do korzystania z innych atrakcji Warszawskich Linii Turystycznych. Przypominamy o pozostałych trzech promach kursujących przez Wisłę – dodaje.

Pozostałe promy to Słonka łącząca Cypel Czerniakowski z Saską Kępą, Wilga kursująca na trasie Podzamcze fontanny – Zoo i Turkawka z Nowodworów do Łomianek.

źródło: RDC | Autor: Natalia Gorzelnik/PG

Facebook Comments

Comments are Closed