Kontakt

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski obiecuje: Będą bezpłatne badania dla seniorów

Rafał Trzaskowski przypomniał sobie o obietnicach wyborczych dla najstarszych warszawiaków. Prezydent stolicy chce zaoferować seniorom m.in. bezpłatne badania w ramach bilansu 70 i 80-latka i budowę dwóch Centrów Aktywności Pokoleniowej. Na co dokładnie będą mogli liczyć stołeczni emeryci i czy doczekają obiecanych świadczeń? To jest ważne pytanie, bo na razie urzędnicy konkretów podają niewiele.

– Wdrażamy nowy program polityki zdrowotnej, który połączy świadczenia zdrowotne i edukację – zapowiada Trzaskowski. Mowa o bilansie dla 70 i 80-latków. – Pracujemy nad pakietem, który będzie dostosowany do potrzeb, wieku i oczekiwań seniorów. Ma się on opierać na pomocy specjalistów – mówi rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa. Urzędnicy na razie nie zdradzają szczegółów, z jakich badań będą mogli skorzystać seniorzy. Program w kwietniu zostanie przekazany do akceptacji Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. – Badania oraz dodatkowe usługi ruszą w drugiej połowie 2019. Zarezerwowaliśmy na nie 2,3 mln zł w budżecie miasta – mówi prezydent, który zapowiedział też inną dużą inwestycję dla seniorów.

– Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”, które działa już na Woli, okazało się sukcesem. Powstaną kolejne dwa takie centra: na Białołęce i na Ochocie. W budżecie miasta rezerwujemy na ten cel 37 mln zł. Kiedy rozpocznie się ich budowa i kiedy zostaną ukończone? – Najpierw Rada Miasta musi przekazać pieniądze na ten cel, a później ustalone zostaną konkrety –mówi Magdalena Łań z ratusza. Co na to seniorzy?

– Dobrze, że powstaną kolejne centra aktywności, to na woli działa wspaniale– ocenia Zbigniew Ogonowski (68 l.), prezes Wolskiej Rady Seniorów. Przyznał też, że w swoim czasie zamierza skorzystać z bezpłatnych badań w ramach bilansu.

źródło: [SE]

Updated on: Maj 08, 2019 @ 08:29

Facebook Comments
Comments are Closed