Kontakt

08.04.2019 UPGRADE: Trzaskowski: Od stycznia podwyżki dla nauczycieli

Grupa Rafała Trzaskowskiego – BREDNIE+ i STRAJK+ DOKUMENT:

Nauczyciele otrzymali tak wiele, że dziś tylko chcą upadku Rzeczpospolitej Polskiej !

Pismo do Rodziców:

Temat
Strajk
Wysłano
2019-04-02 15:49:22
Dzień dobry,

w związku z informacją od Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 356 o strajku przesyłam Państwu również informację od Burmistrza Dzielnicy Białołęka do Rodziców.

Pozdrawiam […ukryte…] – załącznik poniżej:”

Temat
Strajk
Wysłano
2019-04-04 16:31:31
Szanowni Państwo,

Informuję, że planowane jest rozpoczęcie strajku w dniu 8.04.2019 roku. Szkoła w tym dniu będzie zamknięta. O kolejnych zmianach poinformujemy Państwa najszybciej jak się da.

Pozdrawiam [Administrator Szkoły]

Temat
Strajk nauczycieli
Wysłano
2019-04-08 07:30:27
Szanowni Państwo,
w piątek 5 kwietnia w budynku ratusza odbyło się spotkanie dyrektorów białołęckich szkół i przedszkoli oraz przedstawicieli rad rodziców z zastępcą burmistrza p. I Ziątek. Na spotkaniu obecna była przewodnicząca RR SP nr 356.
Omawiana była sytuacja w dzielnicy. Na spotkaniu dyrektorzy otrzymali zgodę od pani burmistrz na zawieszenie zajęć w dniach 8-9 kwietnia.
Na tę chwilę nie wiem, ilu nauczycieli i pracowników podejmie strajk. Pierwsze informacje otrzymam o godzinie 8. Nie umiem odpowiedzieć, czy będę w stanie zapewnić uczniom bezpieczne i higieniczne warunki. Jeden nauczyciel może zaopiekować się 25 uczniami. Jeśli Państwo mogą pozostawić dzieci w domu, to bardzo o to proszę. Jeśli nie, to zgodnie z prawem, przyjmę tyle dzieci, ilu  będę mogła zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki.
Przez cały ubiegły tydzień do prezydium rady rodziców wysyłaliśmy komunikaty prezydenta Warszawy, burmistrza Białołęki, kuratora oświaty, ZUS oraz ZNP.
Tam znajdziecie Państwo szereg informacji dotyczących strajku.
W razie jakichkolwiek zmian, poinformuję Państwa o tym.
Z wyrazami szacunku.
[Administrator Szkoły]

 

Temat
Dotyczy strajku
Wysłano
2019-04-08 14:04:52
Szanowni Państwo,

Wydział Oświaty i Wychowania Dzielnicy Białołęka, za pośrednictwem dyrektorów szkół, przesyła w załączeniu otrzymane z Biura Edukacji pismo Pani Prezydent Renaty Kaznowskiej skierowane do Mazowieckiego Kuratora Oświaty z prośbą o wywieszenie w placówkach oraz przesłanie Rodzicom za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Z poważaniem […ukryte…] poniżej załączono pismo do KURATOR

Pismo do Kurator:

Trzaskowski po spotkaniu z ZNP: My chcemy, żeby ci nauczyciele, którzy zaczynają pracę, otrzymywali wyższe dodatki. Tych nauczycieli brakuje

Przede wszystkim rozmawialiśmy o nauczycielach, to jest sprawa niesłychanie istotna. Na barkach naszych nauczycielek i nauczycieli spoczywa olbrzymia odpowiedzialność za nasze dzieci, a mówię to nie tylko jako polityk, ale również jako ojciec. Chcemy, żeby te dodatki, które są finansowane przez samorząd były większe. Rada miasta podjęła decyzję o podwyższeniu dodatków dla wychowawców, dla dyrektorów szkół. My chcemy, żeby ci nauczyciele, którzy zaczynają pracę otrzymywali wyższe dodatki, tych nauczycieli brakuje. Chcemy, żeby jak najwięcej osób wchodziło do zawodu – mówił Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej po spotkaniu z warszawskimi kołami ZNP.

źródło: [TrzystaPolityka]

Prezydent Warszawy zapowiedział, że od stycznia nauczyciele kontraktowi i stażyści dostaną podwyżki. Odpowiednio po 270 i 250 zł. Po wyborach pojawiły się zarzuty, że rozmywał obietnice z kampanii.

– Zgodnie z obietnicami z kampanii wyborczej od 7 stycznia będą podwyżki dla tych nauczycieli, którzy zaczynają pracę w zawodzie albo pracują od kilku lat. W Warszawie mamy problem z przyciągnięciem do zawodu młodych. Chcemy ich zatrzymać – mówił na konferencji prasowej w ratuszu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Zapowiedział, że podwyżki od nowego roku dostanie 7 tys. nauczycieli kontraktowych (po 270 zł) i 1 tys. stażystów (po 250 zł). Dziś goła pensja nauczyciela stażysty na etacie to 1750 zł.

Skrytykowany Trzaskowski daje podwyżki dla nauczycieli

Wygląda na to, że prezydent pod wpływem krytyki, że rozwadnia obietnice z kampanii, zmienił zdanie. Już po wyborach, pod koniec listopada, przedstawiając w ratuszu swoje priorytety, mówił o pięcioprocentowej podwyżce. Dla nauczycieli stażystów byłoby to zaledwie kilkadziesiąt złotych…

więcej/źródło: [Warszawa GW]

Trzaskowski: rozumiem strajk i desperację nauczycieli

Nauczyciele niezmiennie żądają tysiąca złotych podwyżki. W Krakowie trwa protest i głodówka. W całym kraju wielka mobilizacja. Strajk, do którego może dojść 8 kwietnia popiera ogromna większość środowiska. Prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski – w programie “Tak Jest” zapewniał, że jest po stronie nauczycieli. Mówił o przygotowaniach, jakie miasto czyni w związku z planowanym strajkiem.

źródło: [TVN]

Trzaskowski złamał obietnicę i nie dał nauczycielom podwyżek. Tłumaczy, że to na prośbę…ZNP

Związek Nauczycielstwa Polskiego podobno walczy o godne płace dla nauczycieli. Być może nieświadomie, Rafał Trzaskowski zdradził dziś, że sytuacja wcale nie musi tak wyglądać. W porannym programie Polsatu zdradził, że miał już gotowe podwyżki dla nauczycieli, ale… ich nie wprowadził. Dlaczego? Odpowiedź jest kuriozalna.
Kiedy padło pytanie, co z podwyżkami dla warszawskich nauczycieli, Trzaskowski odpowiedział:

Była decyzja, żeby je wprowadzić od tego miesiąca, ale Związek Nauczycielstwa poprosił nas o chwilę zwłoki .

Nie wiadomo, dlaczego akurat związek zaangażował się w zahamowanie podwyżek, ale pewne jest, że większe płace dla nauczycieli był to jeden ze sztandarowych postulatów Rafała Trzaskowskiego w kampanii wyborczej. Nauczyciele mieli zarabiać więcej już od stycznia, a okazało się, że więcej od prezydenta stolicy w tej sprawie mają do powiedzenia związkowcy. Którzy – według słów Trzaskowskiego – działają na szkodę nauczycieli…

Internauci prześcigają się w pomysłach, co mogło spowodować tak stanowczą reakcję związku. Mówi się m.in. o tym, że krzyk dotyczący podwyżek będzie podnoszony bliżej terminów ważnych egzaminów, np. matur. Są też hipotezy dotyczące ewentualnych strajków.

Jedno jest pewne: tej obietnicy Trzaskowskiemu zaliczyć do zrealizowanych z pewnością nie można. Niezależnie od okoliczności.

źródło: [twitter; niezalezna]

Facebook Comments
Comments are Closed