Kontakt

warszawa

now browsing by category

 

Trzeba być ‘Idiotą’, aby w centrum przy ruchliwej ulicy pobudować letni park, który we wrześniu zniknie

… W Warszawie są piękne Parki i nie potrzeba leżeć na asfalcie jak robili to pseudo ‘obywatele, czy kodowcy. Smiało można nazwać prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego ‘Idiotą do potęgi.’?.

Podam zaledwie kilkanaście pięknych parków, którymi można się poszczycić również w Europie i jest tyle miejsca, że zmieszczą się w nich również turyści:

Prokuratura wszczyna śledztwo ws. prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego

Prokuratura wszczyna śledztwo ws. Rafała Trzaskowskiego. Sprawa dotyczy finansowania kampanii do Parlamentu Europejskiego – informuje Onet.

Czy kampania Rafała Trzaskowskiego do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku była nielegalnie finansowana? Prokuratura w Piotrkowie Trybunalskim wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Zawiadomienie zgłosił Michał Dzięba, były współpracownik ministra skarbu Aleksandra Grada. Zdaniem Dzięby Rafał Trzaskowski miał przyjąć 150 tys. zł od Marcina Cioka. Dzięba otwarcie przyznał, że jego celem jest wyeliminowanie Trzaskowskiego z życia publicznego.

Dzięba w przeszłości zarzucał Trzaskowskiemu zażywanie narkotyków, romans ze stażystką i zadawanie w europarlamencie pytań w imieniu prywatnej firmy swego znajomego. Mężczyzna następnie przeprosił polityka za te oskarżenia.

Prokuratura uznała, że ze względu na transparentność postępowanie dotyczące prezydenta stolicy powinno być prowadzone poza okręgiem warszawskim – informuje Onet.

Rafał Trzaskowski twierdzi, że o wszczęciu śledztwa dowiedział się od dziennikarzy Onetu.

źródło: [Onet.pl/ jfi DoRzeczy ]

Rzecznik Warszawy to jakiś ‘Oprych’ jego wypowiedzi to menelski żargon?..

„Dziś wiemy, że warszawianki i warszawiacy nie otrzymają warszawskiego 1300 plus” – napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości, stołeczny radny PiS Sebastian Kaleta, odnosząc się do obietnicy Rafała Trzaskowskiego o bezpłatnych żłobkach. „W budżecie są środki. Proszę nie kłamać” – odpowiedział mu rzecznik prezydenta stolicy. „Mój syn nie załapał się do państwowego żłobka. Załatwiamy prywatny za 1400 zł miesięcznie” – napisał użytkownik Twittera we wpisie skierowanym do rzecznika.
Sebastian Kaleta napisał na Twitterze, że obietnica z kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego, dotycząca bezpłatnych żłobków publicznych, nie została zrealizowana.

….”Kaleta”…
Kalecie odpowiedział rzecznik prezydenta Warszawy Kamil Dąbrowa. „Znowu pała, proszę nie kłamać” – napisał. Zapewnił, że w budżecie miasta na 2019 r. „są środki na bezpłatną opiekę dla wszystkich dzieci”, zarówno w żłobkach prywatnych jak i publicznych „w standardzie 1400 zł”.
…”Kamil Dąbrowa”…
Do dyskusji włączył się użytkownik Twittera, który oświadczył, że jego syn „nie załapał się do żadnego państwowego żłobka”. Zapytał też, w jaki sposób miasto zwróci mu pieniądze wydane na żłobek dla dziecka.
…”Zbyszek”…
Dąbrowa odpowiedział użytkownikowi Twittera. „Nie wiem, z jakich powodów nie znalazł Pan miejsca dla syna” – napisał.
…”Kamil Dąbrowa”…
Odpowiedź Dąbrowy skomentował Sebastian Kaleta. „Jak można tak bezczelnie kłamać?” – napisał.
…”Sebastian Kaleta”…

źródło: [ TVP.info ]