Kontakt

polityka

now browsing by category

 

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski obiecuje: Będą bezpłatne badania dla seniorów

Rafał Trzaskowski przypomniał sobie o obietnicach wyborczych dla najstarszych warszawiaków. Prezydent stolicy chce zaoferować seniorom m.in. bezpłatne badania w ramach bilansu 70 i 80-latka i budowę dwóch Centrów Aktywności Pokoleniowej. Na co dokładnie będą mogli liczyć stołeczni emeryci i czy doczekają obiecanych świadczeń? To jest ważne pytanie, bo na razie urzędnicy konkretów podają niewiele.
Read More …

08.04.2019 UPGRADE: Trzaskowski: Od stycznia podwyżki dla nauczycieli

Grupa Rafała Trzaskowskiego – BREDNIE+ i STRAJK+ DOKUMENT:

Nauczyciele otrzymali tak wiele, że dziś tylko chcą upadku Rzeczpospolitej Polskiej !

Pismo do Rodziców:

Temat
Strajk
Wysłano
2019-04-02 15:49:22
Dzień dobry,

w związku z informacją od Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 356 o strajku przesyłam Państwu również informację od Burmistrza Dzielnicy Białołęka do Rodziców.

Pozdrawiam […ukryte…] – załącznik poniżej:”

Temat
Strajk
Wysłano
2019-04-04 16:31:31
Szanowni Państwo,

Informuję, że planowane jest rozpoczęcie strajku w dniu 8.04.2019 roku. Szkoła w tym dniu będzie zamknięta. O kolejnych zmianach poinformujemy Państwa najszybciej jak się da.

Pozdrawiam [Administrator Szkoły]

Temat
Strajk nauczycieli
Wysłano
2019-04-08 07:30:27
Szanowni Państwo,
w piątek 5 kwietnia w budynku ratusza odbyło się spotkanie dyrektorów białołęckich szkół i przedszkoli oraz przedstawicieli rad rodziców z zastępcą burmistrza p. I Ziątek. Na spotkaniu obecna była przewodnicząca RR SP nr 356.
Omawiana była sytuacja w dzielnicy. Na spotkaniu dyrektorzy otrzymali zgodę od pani burmistrz na zawieszenie zajęć w dniach 8-9 kwietnia.
Na tę chwilę nie wiem, ilu nauczycieli i pracowników podejmie strajk. Pierwsze informacje otrzymam o godzinie 8. Nie umiem odpowiedzieć, czy będę w stanie zapewnić uczniom bezpieczne i higieniczne warunki. Jeden nauczyciel może zaopiekować się 25 uczniami. Jeśli Państwo mogą pozostawić dzieci w domu, to bardzo o to proszę. Jeśli nie, to zgodnie z prawem, przyjmę tyle dzieci, ilu  będę mogła zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki.
Przez cały ubiegły tydzień do prezydium rady rodziców wysyłaliśmy komunikaty prezydenta Warszawy, burmistrza Białołęki, kuratora oświaty, ZUS oraz ZNP.
Tam znajdziecie Państwo szereg informacji dotyczących strajku.
W razie jakichkolwiek zmian, poinformuję Państwa o tym.
Z wyrazami szacunku.
[Administrator Szkoły]

 

Temat
Dotyczy strajku
Wysłano
2019-04-08 14:04:52
Szanowni Państwo,

Wydział Oświaty i Wychowania Dzielnicy Białołęka, za pośrednictwem dyrektorów szkół, przesyła w załączeniu otrzymane z Biura Edukacji pismo Pani Prezydent Renaty Kaznowskiej skierowane do Mazowieckiego Kuratora Oświaty z prośbą o wywieszenie w placówkach oraz przesłanie Rodzicom za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Z poważaniem […ukryte…] poniżej załączono pismo do KURATOR

Pismo do Kurator:

Trzaskowski po spotkaniu z ZNP: My chcemy, żeby ci nauczyciele, którzy zaczynają pracę, otrzymywali wyższe dodatki. Tych nauczycieli brakuje

Przede wszystkim rozmawialiśmy o nauczycielach, to jest sprawa niesłychanie istotna. Na barkach naszych nauczycielek i nauczycieli spoczywa olbrzymia odpowiedzialność za nasze dzieci, a mówię to nie tylko jako polityk, ale również jako ojciec. Chcemy, żeby te dodatki, które są finansowane przez samorząd były większe. Rada miasta podjęła decyzję o podwyższeniu dodatków dla wychowawców, dla dyrektorów szkół. My chcemy, żeby ci nauczyciele, którzy zaczynają pracę otrzymywali wyższe dodatki, tych nauczycieli brakuje. Chcemy, żeby jak najwięcej osób wchodziło do zawodu – mówił Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej po spotkaniu z warszawskimi kołami ZNP.

źródło: [TrzystaPolityka]

Prezydent Warszawy zapowiedział, że od stycznia nauczyciele kontraktowi i stażyści dostaną podwyżki. Odpowiednio po 270 i 250 zł. Po wyborach pojawiły się zarzuty, że rozmywał obietnice z kampanii.

– Zgodnie z obietnicami z kampanii wyborczej od 7 stycznia będą podwyżki dla tych nauczycieli, którzy zaczynają pracę w zawodzie albo pracują od kilku lat. W Warszawie mamy problem z przyciągnięciem do zawodu młodych. Chcemy ich zatrzymać – mówił na konferencji prasowej w ratuszu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Zapowiedział, że podwyżki od nowego roku dostanie 7 tys. nauczycieli kontraktowych (po 270 zł) i 1 tys. stażystów (po 250 zł). Dziś goła pensja nauczyciela stażysty na etacie to 1750 zł.
Read More …

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaczyna topnieć, poważne oskarżenie wobec Hyundaia

fot. Angmar/Mordor na Domaniewskiej

Pierwsze odwołanie od wyników warszawskiego przetargu nie zostało jeszcze rozstrzygnięte, a Pesa już składa kolejne. Spółka twierdzi, że w toku postępowania Hyundai ujawnił nowe, nieznane dotąd informacje, które świadczą o tym, że oferta koreańskiego producenta może stanowić czyn nieuczciwej konkurencji.

Stało się to, czego mogliśmy się obawiać. Przetarg na dostarczenie do stolicy przeszło 100 tramwajów zamienia się w telenowelę, a jego rychłe rozstrzygnięcie staje się coraz mniej prawdopodobne. W rozmowie z serwisem infotram.pl Maciej Grześkowiak, szef PR Pesy, potwierdził, że spółka złożyła w Krajowej Izbie Odwoławczej kolejne odwołanie.

Tym razem zarzuty są bardzo poważne.

Serwis podaje, że z dokumentów, które przedstawił do tej pory Hyundai, można wnioskować, że producent zaczął projektować i zamawiać komponenty jeszcze przed ogłoszeniem wyników przetargu.

Byłoby to niezgodne ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia. Wymienione kwestie wymagają bowiem uzgodnień z Tramwajami Warszawskimi. Wyobraźmy sobie sytuację, w której zamawiający nie zgadza się się użycie określonych komponentów, a zwycięzca przetargu rozkłada ręce i mówi: „Ale przecież to już do nas jedzie”. Mało komfortowa sytuacja.

Z czysto ludzkiego punku widzenia koreańskiego producenta ławo wytłumaczyć. Dostawy wagonów miały się rozpocząć najpóźniej 22 miesiące od momentu podpisania umowy. A trzeba przecież pamiętać, że składy należy zaprojektować i zbudować od nowa. Z drugiej strony Hyundai sam zgodził się na takie warunki.

Po wybuchu afery związanej z rozstrzygnięciem przetargu, Tramwaje Warszawskie zabrały głos wyjaśniając, dlaczego zdecydowały się na ofertę Hyundaia. Swoją argumentację sprowadziły do obalenia 6 kontrargumentów. Wśród nich nie było jednak mowy o tym, jak Koreańczycy poradzą sobie z krótkim terminem wykonania projektu.

Na razie KIO musi się jednak uporać z pierwszym odwołaniem. Termin jego rozpatrzenia to 27 marca. W przypadku odrzucenia wniosku Pesy, spółka może jeszcze skierować sprawę do Sądu Okręgowego. Szanse na to, że nowe tramwaje pojadą warszawskimi torowiskami do końca października 2022 r., są więc bardzo nikłe.

źródło: [Adam Sieńko SpiderWeb.pl]

Mafia Ratusza Warszawskiego: Trzaskowski się chwali: Dzięki naszym staraniom pieniądze dla Polski będą zamrożone

(obecny prezydent Warszawy, przechwalał się że ratusz warszawski jest ściśle skorumpowany z Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego – Antonio Tajani i Przewodniczącym Rady Europejskiej − Donald Tusk – potwierdzenie słów Rafała Trzaskowskiego z warszawskiego ratusza), czytaj poniżej

(Le président actuel de Varsovie s’est vanté que l’hôtel de ville de Varsovie était corrompu par le président du Parlement Européen – Antonio Tajani et le président du Conseil Européen – Donald Tusk – confirmation des paroles de Rafał Trzaskowski de la mairie de Varsovie), lisez ci-dessous

– Na szczęście dzięki naszym staraniom te pieniądze [środki unijne – przyp. red.] nie przepadają, tylko będą mrożone. (…) jak my wygramy kolejne wybory, to te pieniądze zostaną odmrożone – powiedział Rafał Trzaskowski z PO. Słowa te odebrane zostały jako ujawnienie ustaleń jego partii z urzędnikami z Brukseli. – Kto z kim zawarł taką umowę? – pyta minister Szefernaker. – Dziękuję Posłowi R. Trzaskowskiemu za szczerość – napisał na Twitterze kontrkandydat Trzaskowskiego, Patryk Jaki. Read More …

W ten sposób wre korupcja (czy oto chodzi?): „Trzaskowski chce zamknąć kluby nad Wisłą w Warszawie”

„Trzaskowski chce zamknąć wszystkie kluby nad Wisłą” – alarmuje na Twitterze Jan Śpiewak. „Nie ma zgody na to, żeby PO niszczyło kolejne miejsca kultury” – dodaje. Jak informuje jedna z kawiarni, „od jesieni trwają w UM prace nad nowym konkursem; dopiero teraz przedstawiono nam jego warunki. Niestety wykluczają one miejsca, które stworzyliśmy”. Do sprawy odniósł się rzecznik urzędu miasta: „Trwają konsultacje i będą konkursy. Szkoda, że ktoś wywraca stolik przed końcem rozmów” – napisał na Twitterze. Read More …

Trzaskowski z PO: Pycha zgubiła Platformę. Byliśmy z siebie zbyt zadowoleni

– Tak, byliśmy z siebie zbyt zadowoleni. I rzeczywiście, nie było u nas widać autentycznej chęci wygrania wyborów prezydenckich. Teraz zmienia się to diametralnie – tłumaczy Rafał Trzaskowski, wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich dla tygodnika Wprost.

– Po ośmiu latach rządów udowodnienie Polakom, że nam się jeszcze chce, nie jest łatwe. Na szczęście energii i determinacji nam nie brakuje – dodał w wywiadzie dla tygodnika Wprost Rafał Trzaskowski.

źródło: [GazetaPrawna]

Warszawiacy przypomnieli Trzaskowskiemu co obiecywał. Bezlitosne zestawienie: “Gdzie jest audyt i raport otwarcia?”

autor: PAP/Jakub Kamiński

Rafał Trzaskowski, obecny prezydent Warszawy, w kampanii wyborczej obiecywał warszawiakom złote góry. Po wygranych wyborach polityk z części obietnic się wycofał, na inne nie znalazł pieniędzy, a o kolejnych najwidoczniej zapomniał. Nic dziwnego, że o obietnice upomnieli się internauci, którzy przypominają Trzaskowskiemu, to mówił jeszcze kilka tygodni temu. Read More …

Trzaskowski zaprasza pod Uniwersam. Internauci: nie istnieje taki adres

– Kolejne spotkanie na ławce już jutro! Spotkajmy się przy rondzie Wiatraczna, obok #Uniwersam Grochów – tak Rafał Trzaskowski, kandydat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy, zaprasza na kolejne spotkanie z mieszkańcami stolicy. Internauci szybko wytknęli posłowi PO, że dom handlowy na Grochowie został w 2016 roku rozebrany. Read More …

Trzaskowski: CPK niepotrzebny, bo powstaje lotnisko w Berlinie

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego to jeden z tematów sporu między kandydatami na prezydenta Warszawski. Patryk Jaki twierdzi, że jego budowa jest potrzebna i przysłuży się mieszkańcom stolicy. Z kolei Rafał Trzaskowski jest przeciwnikiem inwestycji. Read More …

Trzaskowski: Jak widzę bezczelną minę minister edukacji, to rozumiem nauczycieli

Nauczyciele będą strajkować – jak widzę bezczelną minę minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej, która myślami już jest w Brukseli, to to rozumiem – powiedział w czwartek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski w Polsat News. Read More …